Харчування

Харчування

Організація харчування здобувачів освіти в Бучанському ліцеї №9

 

Харчування в гімназії організоване на основі принципів HACCP  (укр. ХАССП).

HACCP (англ. Hazard Analysis and Critical Control Point) — система аналізу ризиків, небезпечних чинників і контролю критичних точок. Система НАССР є науково обґрунтованою, що дозволяє гарантувати виробництво безпечної продукції шляхом ідентифікації й контролю небезпечних чинників. НАССР – це надійне свідчення того, що виробник забезпечує всі умови, які гарантують стабільний випуск безпечної продукції.

НАССР зручно систематизує численні санітарні та технологічні норми і правила виробництва, полегшує поточний контроль.

Що може проконтролювати одна мама чи батько у їдальні закладі освіти?

Кожна мати чи батько мають право зайти у їдальню школи і поцікавитися, що їсть її дитина. Щоправда, батьки не можуть просто так (без санітарної книжки, спецодягу) зайти у харчоблок, але й туди можна хоча б зазирнути, щоб побачити, чи у належному стані там чистота і зовнішній вигляд працівників. Отже, окремі батьки можуть купити собі порцію їжі у шкільній їдальні і скуштувати її, щоб переконатися, що все свіже і доварене.

У їдальні має бути меню-розклад на кожен день (та примірне двотижневе меню, погоджене власником закладу та територіальним органом Дерпжсипоживслужби. Усі дані, вказані в меню, мають відповідати тому, що дитина має на тарілці згідно її вікової групи.

Можна зважити порцію, щоб переконатися, що усі складові порції відповідають затвердженим ваговим нормам. Ваги для цього мають бути або у самій їдальні, або у харчоблоці, в останньому випадку можна попросити працівників провести цей вимір, та простежити за вагою, не заходячи у харчоблок.

У їдальні, або поряд, обов’язково повинні бути створені умови для особистої гігієни, а саме: рушники, мило біля раковини, щоб діти змогли вимити руки.  Згідно з санітарними нормами, у кранах їдальні має бути не тільки холодна, але й тепла вода.

Батьки можуть поцікавитися, що продається у буфеті.

Варто звертати увагу і на зовнішній вигляд працівників: усі мають бути у спецодязі, волосся має бути підібране і заправлене під головний убір. Працівники харчоблоків мають працювати тільки здоровими, без шкіряних висипів (це щоденно має перевіряти працівник закладу, який відповідає в ньому за харчування дітей, наприклад, медсестра чи завуч). Також порушенням норм вважається, якщо нігті працівника пофарбовані лаком і якщо на них є ювелірні прикраси (камінець з каблучки може впасти у їжу а потім – до тарілки дитини).

Куди звертатися в разі виявлення значних порушень?

У разі виявлення значних порушень звертатися до керівника закладу та/або до Бучанського відділу Держпрожспоживслужби.

Адреса: 08296, смт. Ворзель, вул. Лісова, 24
E-mail: irpin@dpssko.gov.ua

Телефон: 067-768-55-61

 

 

 

 

Заявка на дзвінок

Залиште ваш номер телефону і ми з вами зв'яжемося