Для батьків
Батькам майбутніх першокласників
Правила прийому до 1-х класів на 2025/2026 навчальний рік
Які нормативні документи регулюють вступ до 1 класу?
«Про затвердження порядку ведення обліку дітей дошкільного, шкільного віку та учнів», наказів Міністерства освіти і науки України від 16.04.2018 № 367 «Про затвердження Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти», від 28.03.2022 № 274 «Про деякі питання організації здобуття загальної середньої освіти та освітнього процесу в умовах воєнного стану в Україні», листа Міністерства освіти і науки України «Щодо зарахування до 1-го класу закладів загальної середньої освіти» від 16.04.2022 № 1/4202-22 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0564-18.
Коли розпочинається прийом документів для вступу дитини до 1 класу на 2025/2026 н.р.?
Прийом документів для вступу дитини в перший клас розпочинається 2 квітня 2025 року.
Дата закінчення прийому закладами загальної середньої освіти документів для вступу до 1 класу — 30 травня 2025 р.
Графік прийому документів:
Вівторок – п’ятниця з 09:00 до 12.00
Хто подає документи для вступу дитини до 1 класу?
Документи подаються одним із батьків дитини (їх законними представниками) до 30 травня 2025 р.
Які необхідні документи для зарахування до 1 класу?
Необхідно одному з батьків дитини (їх законними представниками) до 30.05.2025 р. надати:
- заяву про зарахування;
- копію свідоцтва про народження дитини та оригінал;
- оригінал медичної довідки за формою первинної облікової документації № 086-1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду»;
- «Карту профілактичних щеплень» за формою № 063/о.
- у разі наявності та за бажанням одного з батьків дитини до заяви про зарахування може додаватися оригінал або копія висновку ІРЦ про комплексну (чи повторну) психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини.
Хто має право першочергового зарахування до 1 класу?
Першочергово до 1 класу зараховуються діти:
- місце проживання яких, чи одного з батьків, на території обслуговування закладу освіти підтверджене документально;
- які є рідними (усиновленими) братами та/або сестрами дітей, які здобувають освіту у цьому закладі;
- батьки яких працюють у даному закладі освіти;
Яким документом підтверджується місце проживання дитини, одного з батьків (осіб, що їх замінюють) на території обслуговування закладу освіти?
Для підтвердження інформації про місце проживання дитини надається оригінал одного з таких документів (за вибором особи, яка подає заяву):
Вид одного з документів для підтвердження місця проживання обирає особа, яка подає заяву на зарахування дитини до ліцею.
- паспорт громадянина України з вказаним місцем реєстрації (тимчасове посвідчення громадянина України, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист, довідка про звернення за захистом в Україні) одного з батьків дитини чи законних представників;
- довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи одного з батьків дитини чи законних представників;
- витяг з реєстру територіальної громади про місце проживання (можна отримати через застосунок «ДІЯ») одного з батьків дитини чи законних представників;
- документ, що засвідчує право власності на відповідне житло одного з батьків дитини чи законних представників;
- рішення суду, яке набрало законної сили, про надання особі права на вселення до житлового приміщення, визнання за особою права користування житловим приміщенням або права власності на нього, права на реєстрацію місця проживання одного з батьків дитини чи законних представників;
- документ, що засвідчує право користування житлом (договір найму/піднайму/оренди тощо), укладений між фізособами (за умови нотаріального посвідчення) чи між юридичною і фізичною особами, зокрема щодо користування кімнатою в гуртожитку одного з батьків дитини чи законних представників;
- довідка про проходження служби у військовій частині одного з батьків дитини чи законних представників;
Проте цей перелік не є вичерпним - підтвердженням також може бути інший офіційний документ, що містить інформацію про місце проживання дитини та/або одного з її батьків чи законних представників. Приймаючи такий документ, директор ліцею має переконатися, що він:
- містить інформацію, яка підтверджує чи посвідчує місце проживання дитини або її батьків (одного з батьків) на території обслуговування відповідного закладу загальної середньої освіти;
- складений, виданий чи посвідчений особою, яка уповноважена на це відповідно до закону;
- має форму та реквізити, передбачені відповідним нормативно-правовим актом.
(За повноту і достовірність усієї інформації та усіх документів, що подаються до закладу освіти, відповідає згідно з вимогами законодавства особа, яка їх подає.)
Яким документом підтверджується належність дитини до категорії осіб з особливими освітніми потребами?
Підтвердженням інформації про належність дитини до категорії осіб з особливими освітніми потребами є висновок інклюзивно-ресурсного центру про комплексну оцінку дитини з особливими освітніми потребами.
Хто визначає і закріплює за закладами освіти територію їх обслуговування?
Згідно з частиною 2 статті 66 Закону України «Про освіту» територію обслуговування за закладами початкової та базової середньої освіти закріплюють районні, міські ради та ради об’єднаних територіальних громад.
Яка спроможність закладу освіти?
Спроможність Бучанського ліцею №9 – 96 учнів (4 класи)
2 класи (48 учнів) за програмою Нової української школи;
(Інформація про програму www.nus.org.ua )
1 клас (24 учні) за педагогічною технологією «Росток»;
(Інформація про технологію: www.rostok.org.ua)
1 клас (24 учні) за науково-педагогічним проєктом «Інтелект України»;
(Інформація про науково-педагогічний проєкт : https://intellect-ukraine.org)
Як дізнатися, за яким закладом освіти закріплений будинок, де проживає дитина?
Які контактні дані закладу освіти?
Електронна адреса Бучанського ліцею №9 :
Телефон: 0961410220
ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ БАТЬКІВ
Нормативна база
● Конвенція про права дитини
● Конституція України
● Кодекс України про адміністративні правопорушення
● Закон України «Про охорону дитинства»
● Закон України «Про повну загальну середню освіту»
Обов’язок батьків щодо виховання дітей
Ст. 7 Конвеції про права дитини визначає за дитиною право знати своїх батьків і право на їх піклування. Водночас у ст 18 визнається необхідність того, “щоб забезпечити визнання принципу загальної й однакової відповідальності обох батьків за виховання і розвиток дитини. Батьки або у відповідних випадках законні опікуни несуть основну відповідальність за виховання і розвиток дитини. Найвищі інтереси дитини є предметом їх основного піклування.”
Декларація про соціальні і правові принципи, що стосуються захисту і благополуччя дітей, особливо при передачі дітей на виховання і їхнє усиновлення на національному і міжнародному рівнях (прийнята Генеральною Асамблеєю 3 грудня 1986 р): ст. 3: “Турбота про дитину лежить насамперед на її власних батьках”.
Конституція України, ст. 51: Батьки зобов’язані утримувати дітей до їх повноліття. Повнолітні діти зобов’язані піклуватися про своїх непрацездатних батьків. Сім’я, дитинство, материнство і батьківство охороняються державою.
Відповідно до статті 12 Закону України “Про охорону дитинства” батьки або особи, які їх замінюють, мають право і зобов’язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров’я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, створювати належні умови для розвитку її природних здібностей, поважати гідність дитини, готувати її до самостійного життя та праці. Також в цій статті передбачено, що виховання в сім’ї є першоосновою розвитку особистості дитини.
● виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших людей, любові до своєї сім'ї та родини, свого народу, своєї Батьківщини;
● піклуватися про здоров'я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток;
● забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя;
● поважати дитину;
Передача дитини на виховання іншим особам не звільняє батьків від обов'язку батьківського піклування щодо неї. Забороняються будь-які види експлуатації батьками своєї дитини. Забороняються фізичні покарання дитини батьками, а також застосування ними інших видів покарань, які принижують людську гідність дитини.
На кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини. Це означає, що обов’язок здійснювати належне виховання та нагляд за дитиною є рівним для обох батьків. Неналежне виховання є правопорушенням і може призвести до відповідальності.
За невиконання або неналежне виконання обов’язків щодо виховання дітей батьки можуть бути притягнені до різних видів юридичної відповідальності.
Сімейний кодекс України у розділі ІІІ визначає права та обов’язки матері, батька і дитини. Ст. 121: Права та обов’язки матері, батька і дитини ґрунтуються на походженні дитини від них, засвідченому державним органом реєстрації актів цивільного стану у встановленому порядку.
Ст. 141 визначає рівні права та обов’язки батька і матері щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою. Першим обов’язком батьків є обов’язок батьків забрати дитину з пологового будинку.
Обов’язки батьків визначено в ст. 150 Сімейного кодексу України, згідно якої батьки або особи, які їх замінюють, зобов’язані:
1. Батьки зобов’язані виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших людей, любові до своєї сім’ї та родини, свого народу, своєї Батьківщини.
2. Батьки зобов’язані піклуватися про здоров’я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток.
3. Батьки зобов’язані забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя.
4. Батьки зобов’язані поважати дитину.
5. Передача дитини на виховання іншим особам не звільняє батьків від обов’язку батьківського піклування щодо неї.
6. Забороняються будь-які види експлуатації батьками своєї дитини.
7. Забороняються фізичні покарання дитини батьками, а також застосування ними інших видів покарань, які принижують людську гідність дитини.
Ст. 151 обумовлює права батьків щодо виховання дитини:
1. Батьки мають переважне право перед іншими особами на особисте виховання дитини.
2. Батьки мають право залучати до виховання дитини інших осіб, передавати її на виховання фізичним та юридичним особам.
3. Батьки мають право обирати форми та методи виховання, крім тих, які суперечать закону, моральним засадам суспільства.
Ст. 152 гарантує забезпечення права дитини на належне батьківське виховання.
Мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він: не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров'я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування;
● ухиляються від виконання своїх обов’язків щодо виховання дитини та/або забезпечення здобуття нею повної загальної середньої освіти;
● жорстоко поводяться з дитиною;
● є хронічними алкоголіками або наркоманами;
● вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва;
● засуджені за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини.(частина 1 статті 164 Сімейного кодексу України)
Правові наслідки позбавлення батьківських прав (стаття 166 Сімейного кодексу України)
Особа, позбавлена батьківських прав:
● втрачає особисті немайнові права щодо дитини та звільняється від обов'язків щодо її виховання;
● перестає бути законним представником дитини;
● втрачає права на пільги та державну допомогу, що надаються сім'ям з дітьми;
● не може бути усиновлювачем, опікуном та піклувальником;
● не може одержати в майбутньому тих майнових прав, пов'язаних із батьківством, які вона могла б мати у разі своєї непрацездатності (право на утримання від дитини, право на пенсію та відшкодування шкоди у разі втрати годувальника, право на спадкування);
● втрачає інші права, засновані на спорідненості з дитиною.
Особа, позбавлена батьківських прав, не звільняється від обов'язку щодо утримання дитини.
Адміністративна відповідальність
Статтею 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено, що ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання малолітніх та/або неповнолітніх дітей -тягне за собою попередження або накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Ті самі дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, -тягнуть за собою накладення штрафу від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Вчинення неповнолітніми віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років правопорушення, відповідальність за яке передбачено цим Кодексом, крім порушень, передбачених частинами третьою або четвертою статті 173-4 цього Кодексу, - тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Вчинення неповнолітніми діянь, що містять ознаки кримінального правопорушення, відповідальність за які передбачена Кримінальним кодексом України, якщо вони не досягли віку, з якого настає кримінальна відповідальність, -тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Невиконання рішення органу опіки та піклування щодо визначення способів участі у вихованні дитини та спілкуванні з нею того з батьків, хто проживає окремо від дитини, -тягне за собою накладення штрафу від ста до ста п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Діяння, передбачене частиною п’ятою цієї статті, вчинене повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, -тягне за собою накладення штрафу від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та тимчасове обмеження того з батьків, з ким проживає дитина, у праві виїзду за межі України та обмеження у праві керування транспортним засобом - до виконання рішення в повному обсязі.
Умисне порушення встановленого законом обмеження щодо строку перебування дитини за межами України у разі самостійного вирішення питання про тимчасовий виїзд дитини за межі України тим із батьків, з яким рішенням суду визначено або висновком органу опіки та піклування підтверджено місце проживання цієї дитини, -тягне за собою накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Доведення неповнолітнього до стану сп'яніння батьками неповнолітнього, особами, які їх замінюють, або іншими особами,- тягне за собою накладення штрафу від шести до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. (стаття 180 Кодексу України про адміністративні правопорушення)
Кримінальна відповідальність
Злісне невиконання батьками, опікунами чи піклувальниками встановлених законом обов'язків по догляду за дитиною або за особою, щодо якої встановлена опіка чи піклування, що спричинило тяжкі наслідки, – карається обмеженням волі на строк від двох до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк (стаття 166 Кримінального кодексу України).
Використання батьками або особами, які їх замінюють, малолітньої дитини для заняття жебрацтвом (систематичного випрошування грошей, речей, інших матеріальних цінностей у сторонніх осіб), – карається обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк (частина 1 статті 150-1 Кримінального кодексу України).
Злісне ухилення від сплати встановлених рішенням суду коштів на утримання дітей (аліментів), а також злісне ухилення батьків від утримання неповнолітніх або непрацездатних дітей, що перебувають на їх утриманні, – карається громадськими роботами на строк від вісімдесяти до ста двадцяти годин або пробаційним наглядом на строк до двох років, або обмеженням волі на той самий строк. (частина 1 статті 164 Кримінального кодексу України).
Втягнення неповнолітніх у протиправну діяльність, у пияцтво, у заняття жебрацтвом, азартними іграми - карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років. (частина 1 статті 304 Кримінального кодексу України).
Цивільно-правова відповідальність
Стаття 1178. Відшкодування шкоди, завданої малолітньою особою.
1.Шкода, завдана малолітньою особою (яка не досягла чотирнадцяти років), відшкодовується її батьками (усиновлювачами) або опікуном чи іншою фізичною особою, яка на правових підставах здійснює виховання малолітньої особи, - якщо вони не доведуть, що шкода не є наслідком несумлінного здійснення або ухилення ними від здійснення виховання та нагляду за малолітньою особою.
Стаття 1178. Відшкодування шкоди, завданої неповнолітньою особою.
1.Неповнолітня особа (у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років) відповідає за завдану шкоду самостійно на загальних підставах.
2. У разі відсутності у малолітньої особи майна, достатнього для відшкодування завданої неї шкоди, ця шкода відшкодовується в частці, якої не вистачає, або в повному обсязі її батьками (усиновлювачами) або піклувальниками, якщо вони не доведуть, що шкоди було завдано не з їхньої вини …
стаття 12 Закону України «Про охорону дитинства»
Права, обов’язки та відповідальність батьків за виховання та розвиток дитини
Виховання в сім’ї є першоосновою розвитку особистості дитини.
На кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини. Батьки або особи, які їх замінюють, мають право і зобов’язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров’я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, створювати належні умови для розвитку її природних здібностей, поважати гідність дитини, готувати її до самостійного життя та праці.
Виховання дитини має спрямовуватися на розвиток її особистості, поваги до прав, свобод людини і громадянина, мови, національних історичних і культурних цінностей українського та інших народів, підготовку дитини до свідомого життя у суспільстві в дусі взаєморозуміння, миру, милосердя, забезпечення рівноправності всіх членів суспільства, злагоди та дружби між народами, етнічними, національними, релігійними групами.
Батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність за порушення прав і обмеження законних інтересів дитини на охорону здоров’я, фізичний і духовний розвиток, навчання, невиконання та ухилення від виконання батьківських обов’язків відповідно до закону.
У разі відмови від надання дитині необхідної медичної допомоги, якщо це загрожує її здоров’ю, батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність згідно з законом. Медичні працівники у разі критичного стану здоров’я дитини, який потребує термінового медичного втручання, зобов’язані попередити батьків або осіб, які їх замінюють, про відповідальність за залишення дитини в небезпеці
Частиною другою статті 25 Закону України "Про повну загальну середню освіту" визначено, що на батьків учнів, а також керівників закладів освіти, які виконують обов’язки опікунів дитини у випадках, визначених законом, покладається відповідальність за здобуття ними повної загальної середньої освіти.
Закон України «Про освіту»
Стаття 59. Відповідальність батьків за розвиток дитини
1. Виховання в сім’ї є першоосновою розвитку дитини як особистості.
2. На кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини.
3. Батьки та особи, які їх замінюють, зобов’язані:
постійно дбати про фізичне здоров’я, психічний стан дітей, створювати належні умови для розвитку їх природних здібностей;
поважати гідність дитини, виховувати працелюбність, почуття доброти, милосердя, шанобливе ставлення до державної і рідної мови, сім’ї, старших за віком, до народних традицій та звичаїв;
виховувати повагу до національних, історичних, культурних цінностей українського та інших народів, дбайливе ставлення до історико-культурного надбання та навколишнього природного середовища, любов до своєї країни;
сприяти здобуттю дітьми освіти у навчальних закладах або забезпечувати повноцінну домашню освіту відповідно до вимог щодо її змісту, рівня та обсягу;
виховувати повагу до законів, прав, основних свобод людини.
4. Держава надає батькам і особам, які їх замінюють, допомогу у виконанні ними своїх обов’язків, захищає права сім’ї.
Закон України «Про загальну середню освіту»
Стаття 47. Відповідальність за порушення законодавства про загальну середню освіту
1. Посадові особи і громадяни, винні у порушенні законодавства про загальну середню освіту, несуть відповідальність у порядку, встановленому законами України.
2. Шкода, заподіяна учнями (вихованцями) загальноосвітньому навчальному закладу, відшкодовується відповідно до законодавства України.
3. Злісне ухилення батьків від виконання обов’язків щодо здобуття їх неповнолітніми дітьми повної загальної середньої освіти може бути підставою для позбавлення їх батьківських прав.
💥Шановні батьки💥
‼️В умовах повномасштабного вторгнення рф на територію України агресор дедалі частіше залучає українських підлітків до злочинної діяльності.
‼️Російські спецслужби вербують неповнолітніх на вчинення диверсій через соціальні мережі, зокрема Telegram, WhatsApp, Signal, а також на ігрових інтернет-платформах та інших Інтернет ресурсах.
‼️За винагороду підбурюють підлітків робити написи антиукраїнських гасел в публічних місцях, здійснювати підпали авто українських військових, релейних шаф на залізниці тощо.
🔥Такими злочинними діями російські спецслужби втягують неповнолітніх у протиправну діяльність, залучаючи їх до вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів проти основ національної безпеки України, передбачених ст. ст. 111,, 113, 114 Кримінального кодексу України, а також кримінальних правопорушень проти власності, передбачених ст. 194 Кримінального кодексу України.
🔥🔥З метою попередження вчинення дітьми кримінальних правопорушень просимо Вас, батьки, контролювати на дитячих телефонах та месенджерах, ноутбуках, планшетах тощо, запровадження обмеження видимості облікового запису дитини для третіх осіб в соціальних мережах, щоб зловмисники не мали можливості запрошувати дитину в анонімні чати тощо.
Зарахування до 10 класу
Оголошення
Шановні батьки та майбутні десятикласники.
В зв’язку з тим, що кількість заяв, поданих до 10 класів Бучанського ліцею №9, перевищує загальну кількість місць у класах, 20 червня 2024 року о 10.00 в приміщенні закладу відбудеться конкурсний відбір до 10 класів за такими профілями:
10-А - математичний профіль,
10-Б - іноземної філології,
10-В - української мови та історії України.
Зразки завдань розміщено за посиланням
https://drive.google.com/drive/folders/1lDAwbr-NcCdM29jti_OtlZGJmZfaaoRc
Адміністрація закладу
Зарахування до 10 класу Бучанського ліцею №9 відбувається після видання наказу про переведення до нього учнів 9 класу нашого закладу освіти, які не виявили намір припинити навчання в ньому і не були відраховані або переведені до іншого закладу освіти відповідно до Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти.
Відповідно до анкетування учнів 9-х класів 2023/2024 н.р. та їх батьків у 2023/2024 н.р. буде здійснюватися набір в 10 класи з наступною профілізацією:
Клас |
Профільні предмети |
Кількість місць |
Кількість вільних місць |
10А |
Математика (алгебра і початки аналізу, геометрія) |
30 |
0 |
10Б |
Іноземна філологія (англійська мова, німецька мова) |
30 |
0 |
10В |
Українська мова, історія України |
30 |
0 |
Заяви про зарахування подаються до 14 червня включно.
Прийом заяв відбувається в каб. 212 пн-пт, з 9.00 по 13.00. *
Консультації за телефоном +38 (096) 1410220 з понеділка по п’ятницю, 9.00 - 16.00, електронною поштою lyceum-9@bucha-rada.gov.ua
На вільні місця (за їх наявності) діти зараховуються за конкурсом. Конкурс не проводиться у разі, якщо кількість поданих заяв про зарахування не перевищує загальної кількості місць у класі (класах) закладу освіти з урахуванням нормативу наповнюваності класів, визначеного Законом України «Про загальну середню освіту».
У разі, якщо кількість поданих заяв про зарахування станом на 15 червня перевищує загальну кількісті місць у класі (класах), 20 червня закладом освіти буде проведено конкурс відповідно до Порядку (див. порядок зарахування до ліцею). Про час та місце проведення буде повідомлено на сайті закладу не пізніше 15 червня. Ознайомитись із зразками випробувальних завдань на конкурс для зарахування до 10 класу можна тут:
*На час воєнного стану в Україні допускається прийом заяв та копій документів у електронному вигляді, нижче документ зі зразками всіх заяв.
Порядок зарахування, відрахування та переведення учнів
Закон України - Про повну загальну середню освіту
Зразки заяв:
Зразки заяв про зарахування до 10 класу в Бучанський Ліцей №9 2024р. | ![]() |
Ваша дитина закінчила навчання в 9 класі в нашому закладі і планує навчатися тут далі? Заповніть відповідну заяву.
Ваша дитина з іншого закладу, але їй дуже цікаві і важливі предмети, що вивчаються в нас профільно? Заповніть відповідну заяву.
Ваша дитина закінчила навчання в 9 класі в нашому закладі, але вже визначилася з професією і бажає вступити до закладу професійної освіти? Заповніть відповідну заяву.
Територія обслуговування
|