Чума ХХІ століття

Перші хворі на СНІД були зареєстровані в Америці у 1981 році. Збудника захворювання, що приводить до тяжких порушень функції імунної системи, було  відкрито у 1983 році науковцями з Франції та Америки – Галло і Монтаньє, які незалежно один від одного, знайшли його в крові хворих, померлих від СНІДу.

Вірус імунодефіциту людини (ВІЛ) – один  із найнебезпечніших, оскільки  він вражає імунну систему, функції  якої – захищати наш організм від інфекції. Вірус може жити в організмі кілька років, фактично ніяк не виявляючи себе. Саме на цьому етапі, коли боротися з ним найпростіше, людина  може навіть не підозрювати, що вона  є носієм ВІЛ. Проте весь цей час він руйнує імунну систему, розмножуючись за рахунок її основних клітин – лімфоцитів.

У 1988 році 1 грудня оголошено Всесвітнім днем боротьби зі СНІДом. В цей час зареєстровано першу смерть від СНІДу в Україні. У 2002 році помер від СНІДу Франк Муа, який створив червону стрічку – символ боротьби зі СНІДом. В Україні створено мережу кабінетів довіри з обстеження і консультування від ВІЛ/СНІДу.

  У бібліотеці гімназії проведена журнальна виставка на цю тему, а також оформлено виставку малюнків учнів 6-Б класу за здоровий спосіб життя.

Заявка на дзвінок

Залиште ваш номер телефону і ми з вами зв'яжемося